Anglické číslovky

Anglické číslovky

Angličtina bez biflování / Anglické číslovky

Číslovky v angličtině

Anglické číslovky základní

Umět správně napsat a vyslovit číslovky anglicky je velmi důležité.

Anglické číslovky řadové

Víte, jak se řekne první, druhý, stý či třeba miliontý?

Základní matematické výrazy

Znáte základní matematické operace v anglickém jazyce?

Určování času

Problematika určování času patří k základním znalostem při studiu angličtiny.

Aktuálně

17. 6. 2016

Víte, jak se řekne první, druhý, stý či třeba miliontý? Umíte korektně přečíst cenu nebo datum svého narození? Pokud jste na pochybách a váháte, vypilujte své znalosti do dokonalosti! Přečtěte si náš text řadové číslovky.

10. 6. 2016

Naučte se v angličtině vše, co souvisí s čísly! Přečtěte si náš text anglické číslovky a možná zjistíte, kde je vaše slabina, o které jste třeba ani netušili. Spojte síly a učte se základní číslovky s dětmi zábavnou a hravou formou. Pojďte se s námi základní číslovky lehce naučit.

Anglické číslovky...

...obecně nesou nějaký číselný význam, mohou označovat množství, pořadí, násobky apod. Podle toho, jaký význam mají (co přesně označují), můžeme dělit číslovky na dvě základní skupiny. Základní číslovky vyjadřují počet či množství nějakého prvku. Číslovky základní odpovídají na otázku kolik?

Řadové číslovky označují pořadí, v textu je často poznáme podle toho, že pokud jsou vyjádřeny číslicí, píšeme za nimi tečku. Odpovídají na otázku kolikátý?

Na přehled všech témat

Chybí vám zde nějaké téma, které má souvislost s anglickými číslovkami a o kterém byste rádi věděli více? Neváhejte nás kontaktovat.

Líbí se vám to? Nenechávejte si to pro sebe a řekněte o tom i svým přátelům na sociálních sítích. Děkujeme!